• Oslava patrónov školy + rozlúčka so štvrtákmi

• V piatok 17. mája 2024 sa v našej škole bude sláviť sv. liturgia. Pozvanie prijal vladyka Cyril Vasiľ, košický eparcha. Slávnosť sa uskutoční pri príležitosti sviatku patrónov školy sv. Cyrila a Metoda a rozlúčky s našimi maturantami, ktorým sa v pondelok začína akademický týždeň. Počas sv. liturgie bude možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia. Tešime sa na stretnutie s Vami a pozývame :-)!

• Prednáška o obchodovaní s ľuďmi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prednáška o obchodovaní s ľuďmi.

Problematika obchodovania s ľuďmi je v dnešnej dobe pomerne známa, avšak ročne aj napriek tomu pribúda viac ako 7000 obetí. Žiačky tretieho ročníka mali možnosť overiť si svoje vedomosti z tejto problematiky s odborníčkou z CPP Košice dňa 7.5.2024. Prostredníctvom metódy brainstorming sa oboznámili s viacerými typmi obchodovania s ľuďmi a pozreli si aj dokument o životných príbehoch ľudí, ktorí sa stali obeťami obchodovania. Vyskúšali si zhodnotiť rôzne inzeráty s pracovnými ponukami, naučili sa čo si v nich majú všímať a čomu sa vyvarovať.

• Kreatívna škôlka - exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kreatívna škôlka - exkurzia.

Štvrtok 9.5.2024 sa niesol v znamení exkurzií a jednej z nich sa zúčastnila i II. A trieda. Návšteva súkromnej Kreatívnej škôlky na Starej Baštovej na naše dievčatá hlboko zapôsobila. Nie len krásnymi priestormi, modernými didaktickými pomôckami, netradičnými štýlmi a metódami výučby, ale i pokojnou atmosférou a hlbokým ľudským prístupom všetkých pani učiteliek.

• Súkromná materská škola DC Aktivity - exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súkromná materská škola DC Aktivity - exkurzia.

Dňa 9.5.2024 sa žiačky druhého ročníka zúčastnili exkurzie do súkromnej MŠ. Mali možnosť nahliadnuť do interiéru MŠ, videli zariadenie tried s množstvom rôznych moderných učebných pomôcok, kreatívnu miestnosť, telocvičňu a vonkajší areál materskej školy. Pani riaditeľka im porozprávala niečo o organizácii MŠ, o priebehu edukačného procesu, a videli aj ukážky vzdelávacích aktivít od najmenších detí až po predškolákov. Exkurzia bola veľmi zaujímavá, a pre žiačky ako budúce učiteľky určite aj prínosom a inšpiráciou.

• Centrum voľného času Domino - exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Centrum voľného času Domino - exkurzia.

9. mája 2024 sa naše tretiačky - budúce učiteľky, nechali sprevádzať zákutiami Centra voľného času Domino na Popradskej ulici v Košiciach. S prácou v centre ich oboznámili absolventky našej školy, ktoré sú v centre zamestnané. Okrem poskytnutých informácii z prvej ruky, si naše žiačky mohli vyskúšať aj tvorivé dielne.

• Charitný dom sv. Alžbety v Košiciach - exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Charitný dom sv. Alžbety v Košiciach - exkurzia.

O bezdomovcoch sme už veľa poučili i veľa sme sa o nich na hodinách naučili. Dňa 9. mája 2024 si žiaci 3. ročníka odboru sociálno-výchovný pracovník overili teoretické poznatky v praxi, a to konkrétne na exkurzii Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach. Toto zariadenie ponúka dva druhy služieb pobytovou formou: útulok a nocľaháreň. Cieľom je zlepšiť kvalitu života ľudí bez vlastného domova. Možnosť sa reálne stretnúť s ľuďmi bez domova zmenila náš skreslený stereotypný pohľad na nich. Naučili sme sa, že prvá vec je ich prijať. Nehodnotiť ich. Nepátrať po tom, prečo sú na ulici. A niekedy stačí prejaviť voči ním „len“ ľudskosť. Nakoľko každý príbeh človeka bez domova v sebe ukrýva iný osud.

• Centrum pre deti a rodiny Košice - exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Centrum pre deti a rodiny Košice - exkurzia.

Žiaci I.B odboru SVP navštívili dňa 9.5.2024 Centrum pre deti a rodiny na Uralskej ulici v Košiciach. Prostredníctvom prednášky získali informácie o histórii, fungovaní a aktivitách centra, výchove detí i náhradnej rodinnej starostlivosti, ktoré centrum zabezpečuje. Prehliadli si aj obytné priestory jednej zo skupín – rodiniek, ktoré v centre našli svoj domov.

• Partnerstvo, manželstvo, zodpovedné rodičovstvo – interaktívna beseda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Partnerstvo, manželstvo, zodpovedné rodičovstvo – interaktívna beseda.

„Efektívna komunikácia znamená správať sa k ostatným tak, ako by sa oni správali sami k sebe a nie tak, ako by si sa ty správal sám k sebe.“ Ako komunikovať v rôznych životných rolách, nácvik ja-výroku, chyby verbálnej komunikácie, zábavné aktivity a mnoho iného predstavil v interaktívnej besede prvákom odboru UMŠ dňa 9.5.2024 otec Ján Fedorišin, ktorý pôsobí v Centre pre mládež Gréckokatolíckeho pastoračného strediska v Košiciach. Za podnetné slová mu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.