• EXPERT Geniality Show

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EXPERT Geniality Show.

Dňa 30.11.2022 dostali šancu preukázať svoje kvality a všeobecný prehľad žiaci prvého, druhého a štvrtého ročníka, ktorí zabojovali o titul EXPERT v rámci celoslovenskej súťaže EXPERT geniality show. Držíme im palce a veríme, že sa im podarí dosiahnuť výborné výsledky a umiestnenie.

• Návšteva Viedne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva Viedne.

Aj keď do Vianoc ostáva ešte mesiac, žiaci a učitelia našej školy mohli vianočnú atmosféru zažiť už teraz. V dňoch 21. - 22.11.2022 navštívili Viedeň, v ktorej mohli obdivovať nielen samotné mesto a jeho rozmanitosť a architektúru, ale navštívili aj vianočné trhy pred radnicou, ktoré sú považované za najkrajšie v meste. Domov si okrem maličkostí a pamiatok zakúpených na trhoch či v meste odniesli aj spomienky na spoločné chvíle prežité v kruhu kamarátov a zážitky z návštevy jednej z metropol Európy.

• Exkurzia - LitPark

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia - LitPark.

Naši prváci majú za sebou ďalšiu exkurziu, tentoraz do Knižnice pre mládež mesta Košice (Litpark), ktorej sa zúčastnili 15.11.2022 (I.A) a 21.11.2022 (I.B). Počas prednášky bol žiakom priblížený život knižnice, dozvedeli sa ako knižnica funguje a čo všetko ponúka. Následne si žiaci pozreli priestory knižnice a zatúlaní medzi regálmi s knihami objavili zaujímavé tituly doposiaľ pre nich neznámych autorov. Mnohí využili ponuku založiť si čitateľský preukaz a neváhajúc si požičali knihy na prečítanie. Veríme, že takýchto návštevníkov bude mať knižnica čo najviac.

• Alžbetina ruža

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Alžbetina ruža.

Dnešný súťažný deň bol produktívny. Zúčastnilo sa ho 10 stredných cirkevných škôl z východného Slovenska. Spomedzi nich bola aj naša škola úspešná. Júlia Vageľová vyhrala 1. miesto v kategórii ľudová pieseň. Sme hrdí aj na naše študentky, ktoré súťažili v kategóriách moderná pieseň, náboženská pieseň a duetá.

• Študentská kvapka krvi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Študentská kvapka krvi.

Dňa 15.11.2022 naši žiaci navštívili Národnú transfúznu službu v Novej nemocnici, aby sa mohli zapojiť do Študentskej kvapky krvi. Takmer všetci sa rozhodli darovať krv prvýkrát. Aj keď viacerým to napokon nebolo umožnené (aj to sa občas stáva), ich snahu si ceníme a veríme, že nabudúce už zažijú ten skvelý pocit po darovaní krvi, ktorý mali dnešní darcovia.

• Beseda so záchranárom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so záchranárom.

Dňa 14.11. prebiehala v priestoroch spoločenskej miestnosti beseda so záchranárom. Žiaci IV.A a IV.B triedy si mali možnosť vyskúšať na figuríne kardiopulmonálnu resuscitáciu, uloženie raneného do stabilizovanej polohy. V diskusii si žiaci aj prehĺbili vedomosti pri poskytovaní prvej pomoci pri epileptickom záchvate, či krvácaní.

• Exkurzia v Kosite

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Kosite.

Žiaci I.ročníka sa v dňoch 14.11. a 15.11.2022 zúčastnili exkurzie v Kosite. Súčasťou exkurzie bola prehliadka areálu, v ktorom mali žiaci možnosť vidieť triediace linky na papier a plasty, vidieť zalisované plastové fľaše, obaly aj zalisovaný papier. Navštívili aj kabínu žeriavnika kde sa odpad premiešava. Dozvedeli sa o vzniku tepla a jeho využití. Exkurzia sa ukončila v centre environmentálnej výchovy, kde sa žiaci prostredníctvom prezentácie dozvedeli o odpade a jeho energetickom využití a o zariadení na energetické vyžitie odpadu. Úspešne zvládli kvíz o odpadoch aj aktivitu zameranú na triedenie rôznych druhov odpadov.

• Celoslovenský literárny workshop v LitParku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenský literárny workshop v LitParku.

Mali by sme sa báť povinného čítania? Určite nie, pretože nám ukazuje, že je aktuálne i dnes. Presvedčili sa o tom študenti 3.B na celoslovenskom literárnom workshope organizovaným Knižnicou pre mládež Košice v priestoroch LitParku dňa 11.11.2022. Byť Antigonou alebo Isménou? S odpoveďou na túto otázku a za potlesku odborného publika za ich výkon, odchádzali naši spokojní študenti domov.

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční na našej škole dňa 14. novembra 2022 o 17.00 hod.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ Strednej odbornej školy pedagogickej sv. Cyrila a Metoda, Južná trieda 48, Košice v súlade s § 3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno na deň 18. 11. 2022 – z organizačných dôvodov.

• Stužková slávnosť IV.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Stužková slávnosť IV.A.

Po trojročnom čakaní sa naša škola dočkala. V piatok 27.10.2022 sa uskutočnila stužková slávnosť triedy IV.A, ktorej predchádzalo posvätenie stužiek v školskej kaplnke. Učitelia, rodičia a najmä maturanti si v Spoločenskom pavilóne pochutnali na chutnom jedle, zatancovali na dobrej hudbe a užili si neopakovateľnú atmosféru celého večera. Veríme, že rovnako úspešne ako sa popasovali s organizáciou stužkovej slávnosti, zvládnu aj blížiace sa maturitné skúšky.