• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE pre 4. ročník

• Milí rodičia/zákonní zástupcovia,

dňa 4. marca 2024 (pondelok) o 17:00 hod. sa v priestoroch školy uskutoční RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE rodičov/zák. zástupcov žiakov maturitných ročníkov.Na stretnutí budú sprostredkované bližšie informácie k EČ a PFIČ MS 2024.

• Praha

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Praha.

V dňoch 21. – 23. februára 2024 sa učiteľský zbor našej strednej pedagogickej školy zúčastnil aktualizačného vzdelávania v Prahe. Hlavným bodom programu bola prednáška českého kňaza, teológa, molekulárneho biológa, bioetika a pedagóga Karlovej univerzity MARKA VÁCHU. Nemenej pútavé boli aj ďalšie sprievodné akcie: unikátna NEVIDITEĽNÁ VÝSTAVA (reálne prenesenie sa do „života“ nevidiacich - prístupná len v troch európskych metropolách), či návšteva Národného pedagogického múzea J. A. Komenského.

• Lyžiarsky výcvik - Vernár

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik - Vernár.

Lyžiarsky výcvikový kurz sa pre študentov prvých ročníkov tento rok uskutočnil v rázovitej dedinke Vernár, ktorej zasnežené kopce nás sprevádzali v týždni od 12. do 16. februára 2024. Počas tohto času sme dennodenne trénovali nielen ako na lyžiach stáť, ovládať ich, schádzať z kopca, vychádzať naň, ale i ako sa prekonať, posúvať svoje limity, vystupovať z komfortnej zóny, pracovať v skupine a hlavne užívať si krásu lyžovania. Sprievodnými akciami bola návšteva kaplána horskej záchrannej služby o. Janka Dubeckého, ktorý nám odslúžil nie len svätú omšu, ale i predstavil činnosť Horskej záchrannej služby a porozprával o lavínach. Spoločný večerný program nám ubiehal pri hraní spoločenských hier, pozeraní filmu či spoločnej prezentácií jednotlivých lyžiarskych skupín, pri ktorej sme sa poriadne nasmiali.

• Exkurzia v Bezbariérovom centre

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Bezbariérovom centre.

V dňoch 12.2. a 15.2. 2024 sa žiaci III.B zúčastnili na exkurzii v Bezbariérovom centre na Technickej univerzite v Košiciach. Bezbariérové centrum poskytuje poradenskú a metodickú činnosť pre podporu študentov so špecifickými potrebami. Naši žiaci si mohli vyskúšať moderné technológie, ktoré pomáhajú pri vzdelávaní študentom s telesným, zrakovým postihnutím, či s poruchami učenia.

• Popolcová streda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Popolcová streda .

V stredu 14.2.2024 sa Popolcovou stredou v západnej liturgickej tradícii začalo pôstne obdobie. Tešíme sa, že aj tento rok prijal naše pozvanie sláviť svätú omšu o. Michal Bodnár, kaplán z farnosti sv. Ondreja (Košice-Podhradová). Ďakujeme mu za hodnotné slová, ktorými nás povzbudil a usmernil na začiatku pôstneho obdobia.

• Školské kolo biologickej olympiády

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo biologickej olympiády.

Dňa 7.2. 2024 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády. Zúčastnili sa ho žiaci 1.- 3. ročníkov. Mali možnosť overiť a preukázať svoje vedomosti z biológie vo vedomostnom teste z viacerých biologických disciplín (napr. botanika, zoológia, antropológia, molekulárna biológia). A v praktickej časti z určovania rastlín, živočíchov, ľudských orgánov a orgánových sústav. Na 1. mieste sa umiestnila Repková Klaudia (II.A), na 2. mieste sa umiestnila Lichvariková Viktória (I.A) a na 3. mieste Jánošíková Viktória (I.A). Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

• Volejbalový turnaj stredných škôl

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Volejbalový turnaj stredných škôl.

V prvý februárový deň sa naše žiačky zúčastnili volejbalového turnaja, ktorý sa uskutočnil v priestoroch telocvične Gymnázia Trebišovská. V prvom zápase sme ťahali za kratší koniec, keď sme nestačili na SZŠ Moyzesovú. Druhý zápas však patril nám. Síce sme potrebovali až tretí, rozhodujúci set, ale napokon sme SPŠ stavebnú porazili. Posledný zápas sme hrali proti domácim. Tie nadviazali na prvé 2 víťazné zápasy a porazili aj naše dievčatá. V konečnej tabuľke sme skončili na peknom 3. mieste.

• EduMet

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EduMet .

„Tvoj život patrí Tebe.” - heslo 1. ročníka veľtrhu stredných súkromných a cirkevných škôl v Košiciach EduMet, ktorý sa konal 30. - 31.1.2024. Aj tu ste nás mohli stretnúť a bližšie sa informovať o možnostiach štúdia na našej Pegečke.