• Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou - ITMS: 312011Z508

• Zvýšenie kvality vzdelávania a prepojenia s praxou na SOŠ pedagogickej

sv. Cyrila a Metoda.

HLAVNÁ AKTIVITA PROJEKTU:

Inovácia vzdelávacieho procesu s cieľom zvýšenia kompetencií žiakov a ich uplatnenia na trhu práce

Hlavným cieľom projektu je:

"Zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu s cieľom prispôsobenia vzdelávania požiadavkám trhu práce."

Zmluve o NFP č. OPĽZ/96/2020 v časti Predmet podpory – časť B. je uvedený detailný popis hlavnej aktivity v rámci, ktorej sú realizované 3 podaktivity:

PODAKTIVITA 1 Mimoškolská činnosť zameraná na zvýšenie prírodovedných, matematických, jazykových, finančných, environmentálnych a IKT zručností a ich využiteľnosť v rámci praktického vyučovania.

PODAKTIVITA 2 Zvýšenie kompetencií, odborných zručností a skúseností pedagogických zamestnancov ako nástroj rozvíjania matematickej, čitateľskej, finančnej, prírodovednej gramotnosti žiakov a IKT zručností s cieľom zvýšenia kompetencií žiakov v rámci ich praktických zručností.

V rámci tejto podaktivity sú realizované:

1.  PEDAGOGICKÉ KLUBY:

PK rozvoja jazykových zručností

Správy o činnosti klubu /kliknite na odkaz/

PK Človek ako biologická bytosť v kontexte spoločenských vied

Správy o činnosti klubu /kliknite na odkaz/

PK Tvorivosť a fantázia v umení

Správy o činnosti klubu /kliknite na odkaz/

PK Svet čísel, financií a technológií

2. ŠKOLENIA PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV

PODAKTIVITA 3 Riadenie/Koordinácia projektu

Cieľovými skupinami projektu sú žiaci základných a stredných škôl vrátane žiakov so ŠVVP vrátane marginalizovaných komunít a pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci v zmysle platnej legislatívy.

Miestom realizácie projektu je Košický samosprávny kraj, okres Košice IV, mesto Košice.

V rámci projektu budú dosiahnuté hodnoty v nasledujúcich merateľných ukazovateľoch:

- P0456 Počet účastníkov, ktorí absolvovali aktivity zamerané na podporu praktického vyučovania vrátane aktivít zameraných na zavádzanie prvkov systému duálneho vzdelávania - 90 žiakov

- P0450 Počet účastníkov zapojených do aktivít zameraných na podporu praktického vyučovania vrátane aktivít zameraných na podporu zavádzania prvkov systému duálneho vzdelávania - 90 žiakov