Do fotogalérie bol pridaný nový album Národný týždeň charity.
Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice nás srdečne pozvala dňa 9. 6. 2026 na stretnutie v komunitnej záhrade pri Dome sv. Lazára pri príležitosti Národného týždňa charity. Počas príjemného popoludnia zazneli autentické príbehy a skúsenosti dobrovoľníkov, ktorí svojím nasadením menia životy ľudí vo svojom okolí.
Dozvedeli sme sa v prvom rade o sprevádzaní detí na ceste za lepšími školskými výsledkami. Naši žiaci odboru sociálno-výchovný pracovník Natália Kolodzejová a Kristián Petro z III.B/SVP triedy sa aktívne zapájajú do „doučovania“ žiakov Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Gorazda na Juhoslovanskej ulici v Košiciach, ktorej sú aj oni absolventi. Odznelo tu svedectvo Natálie, v ktorom žiačka vyjadrila spokojnosť nad tým, ako sa môže rozvíjať popri dobrovoľníctve aj ona, nielen deti, ktoré doučuje. Kristián sa nám v škole pri rozhovore o nových skúsenostiach tiež vyjadril, že je to pre neho niečo nové, prínosné a obohacujúce.
Okrem iného sme sa dozvedeli o charitných aktivitách - ručnej výrobe darčekových predmetov z úst pani Oľgy z Charkova, o pomoci blížnym prostredníctvom farských charít zo svedectva pani Jany z farnosti Košice Nad jazerom a o projekte Aktívne kroky k zamestnaniu, ktorý bol predstavený jeho koordinátorkou - pani Emou.
Rozprávanie bolo obohatené o hudobné vstupy (klavír a spev) študentky Lívie. Pre deti bol pripravený i detský kútik a po skončení programu sme využili priestor na neformálne rozhovory, výrobu bylinkového vrecúška, či stretnutie s prítulným psíkom. Vďačnosť patrí koordinátorke charity Angele Brtáňovej a riaditeľke eparchiálnej charity Anne Ivankovej, ktorá sa nám venovala a vyjadrila túžbu aj naďalej spolupracovať s našou školou.