• Svetový deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň mlieka.

Na našej škole sme si pripomenuli Svetový deň mlieka, ktorý v environmentálnom kalendári pripadá na 28.9. aktivitami prebiehajúcimi v týždni od 25.9. do 29.9.2023. Na hodinách Biológie sa prváci dozvedeli dôležité informácie o zložení mlieka a druhoch mlieka, o zdravotných účinkoch mlieka a úspešne zvládli kvíz o mlieku. Zároveň si pochutnali na rôznych druhoch mlieka. Druháci si pochutnali na rôznych druhoch mliečnych výrobkov. Na hodine Aplikovanej informatiky žiaci 3. a 4. ročníka prepájali teoretické vedomosti v praxi. Predstavili zaujímavé prezentácie a kvízy o mlieku a mliečnych výrobkoch vhodné do Školského klubu detí a sociálnych zariadení. Na hodine Telesnej a športovej výchovy sa tiež naši prváci dozvedeli v zaujímavých videách o výrobe parenice, masla a zdravotných účinkoch mlieka.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň jazykov.

Už od roku 2001 sa každoročne 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť Európanov, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Zároveň je to deň, ktorý má zdôrazniť jazykovú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Žiaci našej školy si tento deň pripomenuli na hodinách anglického jazyka. Čakali ich rozličné kvízy, zvukové hádanky na rozpoznávanie rôznych jazykov, jazykolamy či pracovné listy, prostredníctvom ktorých si mohli overiť svoje znalosti z oblasti jazykov i geografie.